Hudobný projekt Dano Heriban Trio existuje už od roku 2006. Repertoár koncertných vystúpení pozostáva nielen z piesní z Danových sólových albumov Leporelo (2007) a Na jeden dych (2012), ale aj zo známych hitov a evergreenov, ako napríklad: Božská komédia, Tlaková níž (Richard Müller), Ja som optimista (F. K. Veselý), V našej obci (Lasica & Satinský & Filip), Edo (Robo Grigorov), Fajčenie škodí zdraviu, Cirkus život (Ventil RG/Vidiek), Hej, pán doktor (Jožo Barina), V dolinách, Čardáš dvoch sŕdc (Karol Duchoň).

Určite si spomínate na úspešnú zábavnú talkšou RTVS Zlaté časy, ktorú Dano v roku 2016 nielen moderoval , ale zároveň v nej spolu so svojím Triom odohral unikátne a vlastné aranžmány slovenských evergreenov. Práve tieto skladby v úplne novej podobe sa tešia mimoriadnemu úspechu u fanúšikov a divákov. Videá s hitmi v podaní Dano Heriban Trio si na YouTube pozreli takmer dva milióny ľudí.

Kapela koncertuje v zložení Dano Heriban (spev, klávesy), Filip Hittrich (basgitara, programovanie, sampling) a Jakub Hittrich (bicie). Trio má za sebou množstvo koncertov po celom Slovensku a tiež v Čechách. V roku 2017 Dano so svojím programom vystúpil v Kanade (koncerty pre tamojších Slovákov v Montreale, Ottawe a Toronte). Na budúci rok kapela plánuje vystúpenie v Izraeli.